ERJ-14NF5230U
Mfr.Part #
ERJ-14NF5230U
Manufacturer
Panasonic
Description
RES SMD 523 OHM 1% 1/2W 1210
Manufacturer :
Panasonic
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Composition :
Thick Film
Failure Rate :
Features :
Automotive AEC-Q200
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C ~ 155°C
Package / Case :
1210 (3225 Metric)
Power (Watts) :
0.5W, 1/2W
Product Status :
Not For New Designs
Ratings :
AEC-Q200
Resistance :
523 Ohms
Supplier Device Package :
1210
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%